dystrybutor wody do biura nowy

Dystrybutor wody do biura

Dystrybutor wody do biura to urządzenie, które zapewnia ciągły dostęp do wody pracownikom. Im większa ilość użytkowników, tym biurowy dystrybutor wody będzie bardziej obciążony, szczególnie w okresie letnim. Dlatego przed zakupem dystrybutora do wody, należy oszacować jego obciążenie biorąc pod uwagę liczbę osób oraz pory roku. 

Ile wody?

Aby oszacować ile wody dziennie będzie dostarczał dystrybutor wody należy przyjąć, że dorosły człowiek powinien wypijać około 2 litrów wody dziennie. W przypadku dystrybutorów wody do miejsc pracy należy jednak wziąć pod uwagę dodatkowe czynniki:

 • rodzaj wykonywanej pracy – pracownicy fizyczni potrzebują więcej nawodnienia
 • klimatyzacja w pomieszczeniach – brak klimatyzacji automatycznie zwiększa zapotrzebowanie na wodę dla pracowników
ile wody

Czy cena dystrybutora wody jest najważniejsza?

Dobrej klasy dystrybutor wody to inwestycja, która może kosztować  kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Cena dystrybutora wody zależy od jakości wody jaką chcesz częstować swoich pracowników. Firmy, dla których pracownicy są najważniejsi nie powinny oszczędzać na tak ważnym czynniku jakim jest jakość wody. Co więcej, dobrej klasy dystrybutor wody nie tylko zapewnia wygodny sposób zaopatrzenia się w wodę, ale również pomaga zachęcić pracowników do picia większej ilości wody. Picie dużej ilości wody jest niezbędne dla dobrego zdrowia, a także może pomóc w poprawie jasności umysłu i koncentracji. Pracownicy na pewno docenią dobrej jakości wodę i tym samym będą mieli lepszą opinię o firmie. Ostatnia rzecz jaką chcesz, to świadomość pracowników, że firma oszczędza na jakości wody pitnej dla pracowników

dystrybutor wody filtrowanej

Dystrybutory wody - rodzaje

Istnieje wiele rodzajów dystrybutorów wody, każdy z nich ma swoje zalety. Wybór dystrybutora zależy od indywidulanych potrzeb firmy takich jak powierzchni biura oraz ilości osób korzystających z dystrybutora. W małych biurach często stosowane są dystrybutory wbudowane w lodówki. Gdy w biurze jest pomieszczenie kuchenne, wówczas najlepiej sprawdzają się dystrybutory nablatowe. W otwartych przestrzeniach często stosowane są dystrybutory wolnostojące

Dostawa wody z plastikowych butelek?

W polskich firmach najpopularniejsze są butlowe dystrybutory wody. Przyczyna jest prosta, są najtańsze i najprostsze w instalacji. Jeżeli nie ma innej możliwości, to na pewno lepiej kupić system butlowy, ale z pewnością nie będzie to optymalne rozwiązanie. Jak sama nazwa wskazuje, butlowe dystrybutory potrzebują butli z wodą, które są ciężkie i zajmują dużo miejsca, a na dodatek musimy zapewnić dostawy wody. Jakość wody z butli jest natomiast porównywalna do wody z kranu. Dlatego przy wyborze warto zapytać o opcję wody źródlanej. Musimy się też liczyć z tym, że pracownicy nie przepadają za tego typu rozwiązaniem, bo chciał nie chciał to woda z plastikowych butelek, nawet w przypadku wody źródlanej. 

nablatowy dystrybutor wody

Dystrybutory zasilane z sieci wodociągowej

Dystrybutor zasilany wodą z wodociągu nie potrzebuje plastikowych butelek, czyli jest przyjazny środowisku, a dodatkowo nie ma potrzeby składowania butli. W zależności od klasy urządzenia, dystrybutor może dostarczać wodę gorącą, a nawet wodę gazowaną. 

Zastosowanie dystrybutora nablatowego to również łatwy dostęp dla szklanek i butelek oraz brak ograniczeń w ilości wody. Lepszej klasy urządzenia oferują bardzo wydajne systemy filtrowania oferując zdrową, czystą wodę pitną. Wybrane modele mają nawet dodatkowe zabezpieczenia przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami od strony kranu.

Wady i zalety dystrybutorów wody

Dystrybutor podłączony do sieci wodociągowej

Zalety:

 • Brak butelek – mniej wyprodukowanego i przetworzonego plastiku, 
 • Duża dostępność ilości wody
 • Lepsza jakość wody, w zależności od zastosowanych filtrów
 • Możliwość gazowania wody
 • Woda zimna, w temperaturze pokojowej i gorąca

Wady:

 • Wyższy koszt początkowy

Dystrybutor wody butelkowanej

Zalety:

 • Niższy koszt początkowy
 • W droższej opcji jest woda źródlana
 • Woda zimna, w temperaturze pokojowej i gorąca

Wady:

 • Butelki – więcej wyprodukowanego i przetworzonego plastiku
 • Ograniczona dostępność ilości wody
 • Powierzchnia potrzebna do składowania butli z wodą
 • Jakość wody porównywalna do wody z kranu
dostawa wody

Dostawa wody - czy to ma znaczenie?

Bez względu na to czy wybierzesz butlowy czy bezbutlowy typ urządzenia, musisz liczyć się z wizytami serwisantów w celu wymiany filtrów, przeglądów czy wymiany butli (jeżeli masz system butlowy). Dostępność oraz fachowość serwisantów to element wizerunkowy, w szczególności w przypadku dystrybutorów wody do biura. Możesz wydać kilkadziesiąt tysięcy na dystrybutor wody, ale cały efekt zepsuje niemiło pachnący serwisant, który w porze obiadowej będzie przez dwie godziny serwisował urządzenie. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić opinię na temat dostawcy – informacje takie można znaleźć na portalu dostawywody.pl 

Dystrybutor wody do biura cena

Eden to lider dystrybutorów butlowych w Polsce. Popularne urządzenia z serii dystrybutorów butlowych Primo można zobaczyć w wielu polskich przedsiębiorstwach. Eden oferuje opcję wody źródlanej. Cena wynajmu dystrybutora zaczynają się już od 20 zł netto miesięcznie. Cena butli wody o pojemności 18.9 litra kształtują się od 21 zł netto do 29 zł netto, w zależności od ilości butli wykorzystywanych w ciągu miesiąca. Serwis (sanityzacja) urządzeń odbywa się z reguły raz na pół roku, a dostawy butli raz na miesiąc. Koszt serwisu to około 60 zł netto. 

Dar Natury

Dar natury został przejęty przez Eden, więc teraz to ten sam dostawca. 

Aquamo oferuje wodę marki Żywiec. Popularny dystrybutor butlowy Ekspres Bar to koszt 69 zł netto za wynajem miesięczny. 

Brita to zdecydowanie lider w zakresie oferty premium dystrybutorów zasilanych z sieci wodociągowej. Cena urządzeń zaczyna się od kilku tysięcy złotych a może nawet sięgnąć kilkadziesiąt, w zależności od specyfikacji. Wysoki koszt początkowy zwraca się jednak z czasem.

Przemysłowy dystrybutor wody

Przemysłowe dystrybutory wody, tzw. zraszacze to urządzenia do równomiernego rozprowadzania wody na danym obszarze. Często stosuje się go w rolnictwie i ogrodnictwie, gdzie ważne jest, aby zapewnić roślinom równomierną ilość wody. Istnieje wiele różnych typów rozdzielaczy wody, każdy z nich ma swoje zalety i wady. Na przykład, niektóre dystrybutory wody są przeznaczone do stosowania w systemach nawadniania kropelkowego, podczas gdy inne mogą być podłączone do węża lub konewki. Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia, jest wielkość obszaru, który ma być podlewany. Mniejsze dystrybutory będą więcej niż wystarczające dla małych ogrodów, ale większe mogą być konieczne dla większych pól. Dystrybutory wody są niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce zapewnić, że jego rośliny otrzymują odpowiednią ilość wody.